Nejnovější recenze ze sekce Jistící zařízení

Ověřený zákazník ZebraSport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. prosince 2011

Zakoupeno v ZebraSport.cz

pohodlný produkt při práci ve výškách

Jan Reich Jan Reich

Přidáno: 22. září 2011

male lehke, fukcni – jen tlustsi lana hure prochazeji...

Singing Rock Buddy set

• výborná funkčnost
  • nízká váha
  • mechanická odolnost
  • skvělá manipulovatelnost

Skutečně perfektní jistítko. Skvělé na jakékoliv lezení, mám ozkoušené jednoduché lano (9.8 sedí naprosto skvěle) a dvojče (8.3 rovněž sedí dobře). Do jistítka jde doslova narval i roztřepené lano 11.4 na umělé stěnce, ale pak už nešlo o "komfortní jištění", spíš o hezkou posilovačku.
Musím reagovat na kolegu pode mnou - ano, opravdu se s tím dá i slaňovat. Jen to chce vědět jak :) A rozhodně doporučuju kombinovat s prusíkem nebo Shuntem, především u delších slanění.
Průchod lana jistítkem je bezproblémový jak při slaňování, tak při jištění "z podlahy", stejně jako při jištění ze štandu. Při jištění ze štandu jistítko skvěle brzdí, krom závěsného oka má Reverso i druhé malé oko pro "odlehčení" zaseknutého jistítka pomocnou karabinou.
Kulaté tvary jistíka skvěle padnou do ruky.
Cena naprosto odpovídá kvalitě zpracování. Upřímně netuším, z čeho je Reverso vyrobené, ale rozhodně toho vydrží opravdu hodně.
Ze všech jistítek které jsem kdy používal (osmu, guide, gri-gri, reverso 2) se mi Reverso líbí nejvíc, jak na pohled, tak hlavně co se funkčnosti týče. Všem lezcům doporučuji.

Přidáno: 21. ledna 2011

• Absolutne paradní hračka (lehká, snadno ovladatelná)
  • To že je jen na tenké lana není pravda...strčil jsem do toho i 11ku :) co bežne vysí na umělkách
  • Při jištění zespoda se nezamyká (zamkne se pouze při štandlu)

Nechápu proč se někde na webu uvádí, že je to slaňovací prvek:))

Přidáno: 27. srpna 2010

• Dobrý poměr velikosti a funkčnosti
  • Absence složitých bezpečnostních systému
  • Rozumná cena
  • Nižší životnost na špinavých lanech

RIG vyvinul Petzl na základě stížností na jeho většího bratra I'd, který je příliš velký, těžký a má bezpečností systémy, které na jednu stranu dbají o bezpečí pracovníka, ale na druhou mu komplikují plynulé slanění a jednoduché ovládání.
Proto výškoví pracovnící často používali přípravek Gri-gri, který funguje na stejném principu, ale nemá certifikaci na pracovní využití, nebo brzdu STOP, která sice certifikaci má, ale vzhledem k nutnosti jejího "zamknutí" (obhození lanem) při zastavení se pro výškové práce, kde člověk slanuje po krátkých usecích, moc nehodí.
Rig v sobě skloubil lehkost a jednoduchost grigri a zároven bytelnost a certifikáty z I'd a stal se dobrouvolbou pro zkušené výškové pracovníky.

Petzl Asap

Petzl Asap

• Okamžité zaseknutí
  • Samovolně nesjíždí - zkracuje tím případný pád
  • Jednoduchá manipulace
  • Obrovský rozdíl oproti konkurenčním zachycovačům
  • Vysoká cena
  • Vyšší váha

Jasná volba pro výškového pracovníka, který preferuje bezpečí a pohodlnou práci před nízkou cenou.

Petzl Stop

Petzl Stop

• Jednoduché ovládání
  • Funguje v jakémkoliv prostředí
  • Odolný proti probroušení od špinavých lan
  • Možnost výměny třecí kladky
  • Lano je možno vložit aniž by se STOP odepnul z karabiny
  • Možnost aretace samoblokující funkce
  • Možnost slanování po napnutém laně
  • horší brzdné účinky na tenkých lanech

Velmi univerzální samoblokující slanovací brzda, která doprovází jeskynáře jen s minimálními obměnami již několik desítek let. Osvědčený patent, který zaručuje funkčnost i v bahně a vodě.
Nejlepší volba pro záchranáře a speleology.

Petzl Rack

Petzl Rack

• Umožňuje velmi plynulé slaňování
  • Dobře odvádí teplo vznikající při dlouhém slanění.
  • Možost použití i na dvou lanech
  • Vysoká váha
  • Zdlouhavé zakládání lana

Ideální výrobek na kotvení traverzů, dlouhá slanění bez mezikotvení či spuštění břemen.
Založení do RACKa je však zdlouhavé a tak je jeho využitelnost velmi nízká.

Black Diamond ATC-Guide

Black Diamond ATC-Guide

Přidáno: 2. července 2010

• Brzdi lepe nez osma
  • Idealni pro lezeni na dvojitem lane
  • Lehky, spolehlivy
  • Pro jisteni shora (dobirani) je potreba karabina navic - pullodak je jednodussi

Na jisteni zdola nic jinyho nepouzivam, osmu jsem zahodil

Přidáno: 2. ledna 2010

• Lehké, dobře ovladatelné, bezpečné
  • nemám absolutně žádné výhrady

Všem vřele doporučuju!!

Přidáno: 24. srpna 2009

• Funkčnost
  • Kvalita
  • Design
  • Jen na tenčí lana

Reverso 3 se Petzlovi opravdu povedlo. Přiznám se, že i když spousta lidí jistí s osmou, já v ni prostě nemám důvěru, takže mi srdce zaplesalo, když jsem si Reverso trojku pořídila. Je lehké a hlavně opravdu funguje. Drážky ve tvaru písmene V lano dokáží udržet, i když vám spolulezec spadne z trochu větší výšky, téměř samy, a brzdný účinek je tak výborný. Trochu mě děsila nabídka barev, ale naštěstí se mezi šílenou zelenou a modrou dala vybrat šedá (nebo honosněji titanová), takže ani tady jsem nijak neutrpěla. Vyšší cena mi stojí za pocit bezpečí při jištění. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že je Reverso 3 koncipováno spíš na tenčí lana. Jedenáctka už se tam prorve vcelku s problémy, ale aspoň je větší tření:-) Zkrátka ho můžu jen doporučit. Na rozdíl od Grigri, které mi nijak k srdci nepřirostlo, je Reverso 3 povedený kousek.

Zobrazuji 321 - 332 ze 332 recenzí 1...13 14 15 16 [ 17 ]